Stolica majsterkuje! MakerDay Warszawa, relacja

Zrobiliśmy to! A właściwie – zrobiliście to wy! W Mikołajkowe popołudnie ponad dwieście osób wzięło udział w MakerDay, święcie majsterkowiczów i konstruktorów zorganizowanym przez społeczność Makerspace Warszawa.

DSC_3514

Na powierzchni trzystu metrów kwadratowych w siedzibie fundacji Czwarty Sektor na warszawskim Powiślu zbudowaliśmy aż dziesięć różnych stanowisk przy których każdy mógł dać popis wyobraźni i kreatywności. I wiecie co? Daliśmy wspólnie czadu. Cięliśmy, piłowaliśmy, kleiliśmy, programowaliśmy, stukaliśmy, malowaliśmy, tresowaliśmy roboty, eksperymentowaliśmy a przede wszystkim – wszyscy uczyliśmy się nowych rzeczy i zdobywaliśmy nowe umiejętności! Nauka poszła świetnie – w czasie MakerDay zużyliśmy wspólnie kilkanaście metrów kwadratowych sklejki, kilka metrów bieżących filamentu do drukarki 3D, półtora metra kwadratowego skóry „licówki” i kilka metrów kwadratowych styropianu. Z tych surowców powstały świetne ozdoby, biżuteria, zabawki i prezenty świąteczne. Powstało też mnóstwo zdjęć które możecie zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.

makerday 1

W ramach MakerDay wydzieliliśmy przestrzeń przeznaczoną dla platformy deweloperskiej Intel Edison. Tam można było poznać możliwości i zastosowania Edisona – komputera wielkości znaczka pocztowego! Z kolei dzieciaki w strefie elektronicznej mogły bawić się genialnym urządzeniem o nazwie Makey Makey które pozwala na przykład zamienić owoce czy ciastolinę w kontroler do gry! Dodajmy do tego zajęcia z robotami Dashem, Dotem i Finchem, budowanie LOFI Robotów, eksperymenty z drukiem 3D i poznawanie tajników Odnawialnych Żródeł Energii, budowanie Maszyny Rube’a Goldberga – uff, to był niesamowicie kreatywny dzień.

makerday 1 DSC_3727

Na razie musimy odrobinę odsapnąć po pierwszej edycji MakerDay, ale spodziewajcie się kolejnych, bo w Mikołajkową niedzielę Warszawa pokazała się od bardzo „mejkerskiej” strony!
Dziękujemy głównemu partnerowi wydarzenia, firmie Intel Polska.
Dziękujemy też za wsparcie innym naszym partnerom którymi byli: Fundacja Czwarty Sektor, Fundacja Katalyst Engineering, Fundacja Girls Code Fun i szkoła programowania Kids Code Fun – a także Fabryka Pasji, Hackerspace Warszawa i Bloggers Family Wawa. O catering dla uczestników wydarzenia zadbało Pyszne.pl, Red Bull dodał nam energii (i skrzydeł!) podczas MakerDay a John Lemon zapewnił dostawę znakomitych lemoniad.

(edit)

Napisali:

iq.intel.pl/makerday-warszawa-czyli-tworcy-i-majsterkowicze-lacza-sily/

oryginalne.pl/po-makerday-w-warszawie/

Related Posts

Drugie warsztaty z serii MakerDay za nami – zobacz jak było!

Drugie warsztaty z serii MakerDay za nami – zobacz jak było!

nadchodzi Makerday #2

nadchodzi Makerday #2

Letnie warsztaty Makerspace: robiliśmy leżaki! [Relacja]

Letnie warsztaty Makerspace: robiliśmy leżaki! [Relacja]

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *